post

Nowoczesne rozwiązania w firmie – gps, aplikacje

Choć przedsiębiorcom nie jest łatwo, firmy stale się rozwijają, także dzięki unijnym dotacjom. Nie da się nie zauważyć, że spore nakłady pieniędzy wędrują na technologie – firmy wdrażają u siebie obiegi dokumentów, monitoring gps, a także korzystają z różnych aplikacji. Wszystko to w imię lepszej organizacji pracy a co za tym idzie, większej efektywności. Zmiany budzą czasem osób pracowników, którzy muszą nauczyć się korzystać z nowych urządzeń. Dlaczego?

Nowości od zawsze budziły kontrowersje i były przyjmowane przez część osób z co najmniej dystansem. Jednak w XXI wieku nie ma od tego ucieczki. Kto chce rozwijać swoją karierę zawodową musi być gotowy na zmiany i uczenie się nowych rzeczy. Zresztą – umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami to nie tylko cenny wpis w CV, ale także okazja do osiągania lepszych wyników, co z reguły ma przełożenie na uposażenie finansowe.

Technologie a pracownik

Prawda jest taka, że technologie w firmie mogą pomóc i organizacji i samym pracownikom – pod warunkiem, że robi się z nich należyty użytek. Dużo zależy tu od postawy szefostwa – na ile jest ono gotowe jasno i klarownie wytłumaczyć pracownikom w jakim celu wdraża się dane rozwiązanie. Konieczne są też szkolenia załogi z używania „nowinki”, strach przed nieznanym bierze się przecież głównie z niewiedzy. Przemyślane wdrożenie nowych technologii sprawi, że szybciej zaczną one przynosić oczekiwane rezultaty a pracownicy szybko się do nich przyzwyczają i sami zobaczą, jak one są pomocne. Z tego powodu warto też po np. miesiącu a potem po pół roku stosowania nowej technologi przeprowadzić rodzaj wewnętrznego audytu i sprawdzić, jak się ona sprawuje – pozwoli to odpowiednio szybko wprowadzić zmiany (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Trzy technologiczne hity

Z badań przeprowadzonych przez flotis.pl wynika, że do najpopularniejszych technologii, które są wdrażane w firmach należy monitoring gps – systemy tego rodzaju są nieocenioną pomocą dla managerów floty. Dzięki technologii gps osoby odpowiedzialne za zarządzanie flotą mają ją pod pełną kontrolą i mogą bez trudu i od ręki sprawdzić gdzie znajduje się pojazd i jaką trasę on przebył. Możliwa staje się zatem kontrola zużycia paliwa i optymalizacja tras. Coraz większą popularnością cieszą się także systemy elektronicznego obiegu dokumentów. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w większych organizacjach zwłaszcza tych, w których przewija się sporo dokumentów – elektroniczne wersje dokumentów łatwiej, szybciej i bezpieczniej się procesuje. Interesującym rozwiązaniem są także wszelkie aplikacje na telefony, które umożliwiają pracownikom zdalną realizację obowiązków biurowych w trakcie podróży służbowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *