post

Praca kuriera – to nie tylko jazda autem?

Rynek pracy raczej nie sprzyja ani młodym absolwentom szkół wyższych ani osobom 50+, o dobrą pracę trudno, o godziwe wynagrodzenie też. Rynek usług kurierskich rozwija się bardzo szybko i miejsc pracy w tym sektorze też nie brakuje. Oczywiście najwięcej ofert dotyczy wakatów kurierskich. Praca kuriera obrosła mitami – i warto je zdementować. Otóż kurier to nie tylko ktoś kto jeździ sobie fajnymi samochodami po mieście i kraju. Czego oczekiwać po tym zawodzie?

Firm kurierskich nie brakuje i tendencja wzrostowa w tym zakresie zapewne się utrzyma. Powód? Polacy coraz chętniej kupują przez internet a ktoś zakupione rzeczy musi przecież im dostarczyć. Przesyłki kurierskie na razie mają się dobrze – młodzi na rynku pracy nieco mniej – nic dziwnego, że wielu z nich decyduje się podjąć pracę w tym charakterze. Czego mogą oczekiwać? A czego się bać?

Kurier idealny – lista życzeń

ludzik-kurierNa początek pomówmy o cechach idealnego kuriera. Powinna być to na pewno dobra organizacja pracy i czasu własnego, dobra koordynacja działań. Kurier musi być też osobą asertywną i umiejącą porozumiewać się z ludźmi. Przyda się też oczywiście odporność na stres i zdolności negocjacyjne – w końcu to praca nie tylko z paczkami, ale przede wszystkim z ludźmi, którzy są zalatani, zestresowanie często też sfrustrowani. Oczywiście, kurier musi też posiadać prawo jazdy – czasem nawet kategoria B2 nie wystarcza. Wymagania na rynku rosną. Trzeba też pamiętać o uczciwości – monitoring samochodu gps to w firmach kurierskich standard. O co chodzi? Monitoring samochodów gps to system, który pozwala szefowi ograniczyć zbędne wydatki na paliwo i lepiej zarządzać pojazdami. Jeżeli jako kurier masz przewieść paczki z poznania do Wrocławia, to bardzo szybko będzie można sprawdzić czy to zrobiłeś i gdzie obecnie znajduje się pojazd.

Jak szukać pracy jako kurier?

paczkaJak znaleźć pracę w roli kuriera? Najlepiej aktywnie – nikt przecież sam z ofertą pracy do nas raczej nie przybędzie. Ogłoszenia znaleźć można na wielu popularnych portalach: pracuj, indee, gumtree, infopraca, praca gratka – możliwości mamy wiele. Warto aby nie skupiać się tylko na tych portalach, ale poszukać informacji też bezpośrednio na stronach firm kurierskich. Zatroszczmy się też o wygląd CV – profesjonalne dokumenty aplikacyjne zwiększają Twoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę. CV i list motywacyjny to Twoja wizytówka i trzeba o tym pamiętać – oba dokumenty powinny być przeczytane chłodnym okiem przez kolegę czy koleżankę – oni będą mogli wówczas dostrzec błędy, których ty nie zauważyłeś. Literówki, czy o zgrozo, błędy ortograficzne są niedopuszczalne. Oczywiście, CV i list motywacyjny powinny być krojone pod konkretnego pracodawcę.

Wpis oparty na doświadczeniach autorów bloga wa-poznan.com.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *