post

Kierowca gotowy na wszystko

Czy kierowcy muszą być gotowi na wszystko? Mówiąc serio, powinni być przede wszystkim gotowi do bezpiecznej jazdy i do życzliwego zachowania na drodze. Nie wszystkim to wychodzi, fakt. Z drugiej jednak strony wielu kierowców potrafi przygotować się do jazdy i to, rzecz można, wielostronnie. Nawigacja, umyte nadwozie, przekąski w skrytce auta – to tylko niektóre ze znaków rozpoznawczych co pilniejszych kierowców. Ten, kto jest dobrze przygotowany jest też gotowy na wszystko – no prawie!

Przezorność jest zawsze w cenie, zwłaszcza na drodze. Elementów niebezpiecznych, zaskakujących czy rozpraszających jest tyle, że każda, nawet najkrótsza podróż potrafi stać się wyzwaniem. Czujności nie można stracić ani na moment – niezależnie od tego czy przebijamy się przez miejską dżunglę w godzinach szczytu, czy też suniemy po trasie prowadzącej nad morze bądź w góry. Najbardziej sprytni kierowcy potrafią przygotować na każde warunki i odnaleźć się w (prawie) każdej sytuacji. Zobaczcie sami.

samochod

Czyste auto, mandatów mniej

Kierowca, który jest gotowy na wszystko musie mieć niezawodnego kompana, którym jest najczęściej po prostu jego samochód. Obowiązkowy przegląd techniczny pojazdu to podstawa, jeśli jednak mamy wątpliwości co do stanu samochodu to należy po prostu udać się z wizytą do mechanika. Zawsze też lepiej poruszać się umytym autem – tak w środku, jak i na zewnątrz. Nie chodzi tu tylko o same walory estetyczne, choć te też wypada docenić. Rzecz idzie często o bezpieczeństwo. Brudne auto jest słabiej widoczne, podobnie jak zakurzone reflektory. Jeżeli np. zanieczyszczenia na szybie pogorszą widoczność kierowcy, to sprawą może zainteresować się patrol policji i wlepić zmotoryzowanemu mandat. Było nie było – kierowca jest zobowiązany do bezpiecznej jazdy i niestwarzania zagrożenia w ruchu drogowym. Jazda z brudną a szybą może zostać potraktowana jako łamanie przepisów kodeksy drogowego.

Zapasy żywieniowe i nastawienie optymisty

Abandoned vehicles litter the George Washington Parkway in McLean, Virginia, just outside WashingtonWarto oczywiście pamiętać o ubezpieczeniach – OC/AC a może także assistance, które pomoże w podbramkowej sytuacji. Warto też zrobić małe zapasy – woda czy batonik przydadzą się podczas gdy głód dopadnie w korku. W trasie przyda się też czasem nawigacja. W zasadzie określenie nawigacja nie oddaje całego spektrum możliwości, jakie otwierają przed kierowcami te urządzenia. Otóż nowoczesne aplikacje potrafią ostrzegać przed fotoradarami, patrolami a nawet korkami. Dzięki nim droga do celu jest nie tylko łatwiejsza, ale też po prostu wiąże się zwykle z mniejszym poziomem stresu. Skoro o stresie mowa – kierowcy przyda się na pewno też dystans i wewnętrzny spokój. Bywają przecież dni kiedy tylko uśmiech może nas uratować. Warto więc wsiadać za kółko w możliwie dobrym nastroju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *